x

Petycja

Petycja

W Unii Europejskiej trwa proces legislacyjny nowelizujący Dyrektywę w sprawie wyrobów tytoniowych. 8 października 2013 r. odbyło się kluczowe dla dyrektywy głosowanie w Parlamencie Europejskim. W kolejnym etapie przegłosowany projekt zostanie poddany pod negocjacje, w których bardzo istotną rolę będą odgrywać przedstawiciele rządów państw członkowskich. Właśnie w tym momencie Polska po raz kolejny ma szanse zawalczyć o obronę intersów polskiej gospodarki i prawa wolności wyboru Polaków.

Wynik październikowego głosowania to dowód na to, że zaangażowanie polskich parlamentarzystów ma znaczenie w kształtowaniu prawa europejskiego i obrony polskiego interesu. Parlament Europejski odrzucił zakaz sprzedaży papierosów cienkich (tzw. slimów) i poparł okres przejściowy dla zakazu sprzedaży papierosów mentolowych. To ważny krok dla Polski i wyraz zdroworozsądkowego podejścia europosłów, którzy nie zgodzili się na nadmierną regulację rynku i ingerencję w indywidualne wybory konsumentów. Ważne, aby ten wynik został przynajmniej podtrzymany w procesie negocjacji, jeśli Polsce nie uda się zapewnić możliwości wyłączenia z zakazu sprzedaży mentoli.

Polscy obywatele stanowczo sprzeciwili się propozycjom dyrektywy – ponad 22 tysiące Polaków podpisało petycję w obronie wolności wyboru i polskiej gospodarki.

Jako wyborca, apeluję do Posłów i przedstawicieli Rządu RP o obronę wolności wyboru podczas negocjacji z krajami członkowskimi, tak aby przyjęta ostatecznie dyrektywa miała kształt korzystny dla Polski i Polaków.

Pobierz dane z Facebook

Petycja zostanie wysłana do posłów Komisji sejmowych (Komisja Rolnictwa, Komisja Gospodarki, Komisja ds. Unii Europejskiej) oraz posłów z Parlamentarnego Zespołu ds. Wolnego Rynku.

Petycję podpisało już
osób


Ostatnim krokiem przed podpisaniem petycji jest wypełnienie CAPTCHA.
Wpisz prawidłowy wynik równania matematycznego do boksu. Dzięki temu, ułatwisz nam sprawdzenie wiarygodności składanych podpisów.

Osoby, które w ostatnim czasie podpisały petycję

Jak możesz pomóc?

Facebook