Wolontariusze Prawa dla ludzi podbili Trójmiasto

09/07/2013

Na pozytywny bilans wyjazdu składają się nie tylko blisko cztery tysiące podpisanych petycji, ale setki rozmów przeprowadzonych z oburzonymi mieszkańcami Polski. Nasi rozmówcy byli słusznie zdziwieni unijnymi propozycjami, zarówno z punktu widzenia ich wolności wyboru, gospodarki naszego kraju, jak i czystego marnotrawstwa czasu przez instytucje unijne. Podpisujący mieli też wiele „ciekawych“ pomysłów dla Unii na najbliższe lata, takich jak wycofanie smakowych piw i wódek, ograniczenie smaków czekolad czy zawartości soli w produktach. 

 

Wiele osób było też przekonanych, że dyrektywa po głosowaniach z komisjach parlamentarnych już jest zatwierdzona. Nic z tych rzeczy - walczymy do 8 października, gdy Parlament Europejski nie tylko zagłosuje nad losem papierosów, ale wyznaczy sobie kierunek dalszej polityki - narastających zakazów albo zapewnienia wolności osobistej mieszkańcom Unii.

W tym tygodniu sieć zahuczy od zdjęć, relacji i filmików z naszego wyjazdu do Trójmiasta i wcześniejszych akcji w Warszawie! 

Wróć

Jak możesz pomóc?

Facebook