Aktualności

Aktualności: Brukselska karuzela: raz na wozie, raz pod wozem

14/03/2014

Mimo że zdarza nam się mocno krytykować pomysły mające swoje źródło w Brukseli, doceniamy wiele europejskich idei. Na każdą inicjatywę, która jest pozytywna i dąży do faktycznej poprawy naszego życia, zdaje się przypadać jeden z absurdalnych pomysłów, które zniechęcają opinię publiczną do przywiązania się do UE na stałe.

Czytaj więcej

Wolność dla polskich wędlin: Przegląd doniesień

05/03/2014

Protesty rolników nie poszły na marne – politycy z pierwszej ligi zainteresowali się tematem wędzonych wędlin i apelują do rządu o bardziej zdecydowaną reakcję.

Najgłośniejszym echem podczas ostatniego tygodnia odbił się list Jarosława Kaczyńskiego dotyczący potencjalnego zakazu sprzedaży polskich wędzonek wchodzący w życie 1 września 2014 roku. Prezes partii Prawo i Sprawiedliwość zarzuca rządowi „brak woli działania” i niezrozumiały upór w niepodejmowaniu działań ratujących polską branżę wędliniarską. Według danych przytaczanych przez Kaczyńskiego, dziesiątki tysięcy miejsc pracy są zagrożone.

Czytaj więcej

Wolność dla polskich wędlin: Wolność dla polskich wędlin

04/03/2014

Coraz częściej zdarza się, że państwo postanawia zwolnić obywateli z myślenia. Oczywiście, doceniamy to, gdy chodzi o ułatwienie procedur czy ograniczanie biurokracji. Nasz niepokój narasta jednak, kiedy troska o nas przenosi się z szeroko pojętej sfery życia publicznego do sfery prywatnej.

Czytaj więcej

Wolność dla polskich wędlin: Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego o substancjach smolitych

04/03/2014

Stanowisko Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w sprawie zawartości substancji smolistych w wędzonkach wytwarzanych tradycyjnie.

Czytaj więcej

Temat pod lupą: Eksperci o wdrażaniu dyrektywy tytoniowej

26/02/2014

Podczas prac nad ostatecznym kształtem dyrektywy tytoniowej Polska dowiodła, że potrafi skutecznie bronić swoich interesów na arenie europejskiej. Teraz konieczne będzie zachowanie rozwagi i ostrożności przy wprowadzaniu zapisów dyrektywy do lokalnych przepisów – uważają eksperci Instytutu Globalizacji.

Czytaj więcej

Jak możesz pomóc?

Facebook